Cikkarchívum 2012.03.13.

Széchenyisek kettős sikere ismét

2012. 03. 20-án Magyar Ifjúsági Vöröskereszt szervezésében VM KASZK Bercsényi Miklós Élelmiszeripari Szakképző Iskola, Kollégium és VM Gyakorlóiskolában (X. kerület, Maglódi út 4/b.) került megrendezésre a Kelet.- Pest területi elsősegélyverseny.

A Kőbányai Széchenyi István Magyar - Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 6. b osztályos tanulói (Barna Bianka, Bagi Vivien, Szigligeti Balázs, Borsodi Edit, Dvorácskó Mónika, Wéber Melitta) első helyen végeztek a versenyen. A versenyen 6 rangsoroló állomáson: 4 kárhelyen (szituációs, gyakorlati állomás), 1 elsősegély, illetve 1 vöröskereszt ismereti elméleti állomáson mérkőztek meg a versenyző csapatok.

2012. 03. 21-én a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt szervezésében a Semmelweis Ignác Humán Szakképző Iskola és Gimnáziumban került megrendezésre a csecsemőgondozási verseny. A versenyen gyakorlati és elméleti feladatokat kellett megoldani a csecsegondozás témakörében. A -Kőbányai Széchenyi István Magyar - Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 6. a osztályos tanulói ( Zsebe Rebeka, Pető Vivien, Gyurka Dominika, El Khodary Raszmya) képviselték iskolánkat, ahol második helyezést értek el. A gyakorlati állomásokon pelenkázás, etetés, szobatisztaságra szoktatás, lázcsillapítás volt a feladat, valamint elméleti és vöröskeresztes totót kellett megoldaniuk.

Gratulálunk mindkét eredményhez a csapat tagjainak és versenyre felkészítő iskolai védőnőnknek PACZÁRI PIROSKÁNAK a lelkiismeretes munkájáért.

Írta: Sándor Zoltán Attila igazgató