Cikkarchívum 2012.11.14.

Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KIK) kezelésébe kerülnek jövőre a kerületi iskolák.

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ a tankerületeken keresztül fogja ellátni feladatait.
Németh László tankerületi igazgató bemutatkozó találkozót tartott a kerületi iskolák igazgatóival, s ezt követően megkezdte a kerület iskoláinak a látogatását.

Elsőként a Széchenyi István általános iskolát kereste fel, ahol találkozott az iskola vezetőivel és pedagógusaival. Az intézmény könyvtárában Sándor Zoltán igazgató úr ismertette az iskola munkáját, eddig elért eredményeit. Németh László tankerületi igazgató ezt követően elmondta a várható lépéseket az iskola átvételével kapcsolatban, majd válaszolt a pedagógusok kérdéseire.

A látogatás befejezéseként megtekintette az iskola épületét, infrastruktúráját.
Az átállásból adódó várható gondok, problémák kölcsönös megoldásának reményében köszönt el a tankerületi igazgató az iskola dolgozóitól.

Sándor Zoltán Attila igazgató