Házirend Nevelési és oktatási programunk Ken programunk Beiskolázás Mérések
Iskolánk névadója
Bemutatkozás Vezetők Nevelőtestület Alapítvány Sportegyesület Diákönkormányzat

Cikkarchívum 2012.01.24.

Tollaslabda diákolimpia versenyei Kőbányán

Az Újhegy–Sibrik Diáksport Egyesület tollaslabda szakosztályának sikereire méltán vagyunk büszkék, hiszen immáron több évtizede edzhetnek a gyerekek a Széchenyi István Általános Iskola tornatermében.
Kovács Gabriella tanárnő nagy lelkesedéssel készíti fel a kezdő sportolókat, erre a szabadidős-, és versenysportra.
A múlt nyáron, az önkormányzat által felújított, hatalmas tornacsarnokban, egyszerre négy pályán folynak az edzések. A 7 méter belmagasságú terem kellően jó feltételeket jelentenek az edzéseken túl, akár nagyobb szabású versenyek megrendezésére is.
Ennek apropójaként kerülnek, hagyományosan megrendezésre, a kerületi diákolimpia keretében, a kerületi általános iskolák tollaslabda versenyei is, itt a Széchenyiben.
Így, a január közepén megrendezett versenyen szép eredményeket értek el egyéniben az Újhegy – Sibrik DSE versenyzői.

Eredmények:
Kőbányai Diákolimpia
II. és III. korcsoportos tollaslabda verseny
 2012. január 19. 14.30
Széchenyi István Általános Iskola


II. korcsoport fiú
1. Iliász Lukász (Kertváros)
2. Olasz Gergő (Kertváros)
3. Sosterics Balázs (Újhegy-Sibrik DSE) Turza András (Kertváros)
5. Hrabéczy Soma (Kertváros)
6. Billédi Gergő (Kertváros)

II. korcsoport lány
1. Nagy Kitti (Újhegy-Sibrik DSE)
2. Tóth Vivien (Újhegy-Sibrik DSE)
3. Szűcs Viktória (Újhegy-Sibrik DSE)
4. Turi-Kováts Kata (Kertváros)
5. Vörös Nikolett (Kertváros)
6. Hegedűs Nikolett (Montensí DSE)

III. korcsoport fiú
1. Gál Gergő (Újhegy-Sibrik DSE)
2. Zsótér Dominik (Kertváros)
3. Wiezner Ádám (Kertváros) Németh Bendegúz (Kertváros)
5. Gulás Máté (Kertváros)
6. Papp Benedek (Szt. László DSE)

III. korcsoport lány
1. Kókai Krisztina (Újhegy-Sibrik DSE)
2. Tajti Nikolett (Újhegy-Sibrik DSE)
3. Tomka Ivett (Montensí DSE)
4. Szabó Adél (Kertváros)
5. Corf Elena M. (Újhegy-Sibrik DSE)
6. Varga Noémi (Újhegy-Sibrik DSE)

Az előző évekhez képest idén annyi változtatás történt a lebonyolításban, hogy az általános iskolák legidősebbjeinek versenyét, átvállalta a Magyar Gyula SZ.K.I.

Idáig az összes korcsoport versenye nálunk, a Széchenyi Általános Iskolában került megrendezésre, viszont ennek az volt a hátulütője, hogy a sok induló versenyző miatt, egyenes kieséses rendszerben folytak le a mérkőzések, így voltak olyan tanulók, akiknek egy meccs után be kellett fejezniük a küzdelmeket.

Most, a IV. korcsoportos, 7.-8.-os versenyzők, igazán jó feltételek között, a Magyar Gyula SZ.K.I. gyönyörű, lelátós tornatermében mérték össze ügyességüket. Bőven volt hely és idő arra, hogy minden versenyző több mérkőzést is tudjon játszani.

Sokszor hosszú, kemény labdamenetekkel dőlt el a továbbjutás sorsa.

Ebben a korcsoportban a végeredmény a következőképpen alakult:

IV. korcsoportos lányok versenyében:
1.Tóth Bettina (Újhegy-Sibrik DSE)
2. Magyar Viktória (Újhegy-Sibrik DSE)
3. Rácz Tamara (Újhegy-Sibrik DSE) Kovács Dorottya (Montensi DSE)
5. Gebauer Orsolya (Kertváros DSE)
6. Barna Dominika (Kertváros DSE)

IV. korcsoportos fiúk versenyében:
1. Ji Yu Mo (Szent L. DSE)
2. Kulcsár Szabolcs (Újhegy-Sibrik DSE)
3. Molnár Renátó (Újhegy-sibrik DSE) Győri Dávid (Kertváros DSE)
5. Kerekes Gábor (Kertváros DSE)
6. Cheng Dong (Szent L. DSE)

A helyezetteknek gratulálunk! Reméljük a következő tanévben is minél többen kedvet kapnak majd kipróbálni magukat ebben a méltán népszerű sportjátékban.

Sándor Zoltán Attila igazgató
Kovács Gabriella testnevelő


vissza a hírek tartalomjegyzékéhez


 

A TANÉV FŐBB ESEMÉNYEI

CIKKARCHÍVUM
BEISKOLÁZÁS
GALÉRIA
KAPCSOLAT
TÉRKÉP

© 2007. Budapest Kőbányai Önkormányzat Széchenyi István Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola   Lap tetejére ^^