Cikkarchívum 2013.01.06.

Nyolc millió forintértékben osztottak adományt a kőbányai családoknak

A HIT Gyülekezete Szeretetszolgálata három napon át osztott adományokat a hátrányos, nehéz sorsú, sok gyermekes családoknak az újhegyi Széchenyi István Általános Iskola aulájában. Közel 400-450 család jutott ajándékokhoz, ruhákhoz és némi élelmiszerhez a három nap alatt, melyet a polgármesteri hivatallal közösen kiértesítések alapján, írásos kiértesítéssel, meghívással lehetett igénybe venni.

A Szeretetszolgálat önkéntesei mellett gimnazisták is segédkeztek a köznevelési törvény előírásai szerint. Nekik, az érettségi előtt háromheti önkéntes munkavégzést kell teljesíteniük a szabadidejük terhére, igazolt módon. E három napról elmondhatjuk, hogy megvalósítottuk azt a mondást, hogy "összekötöttük a kellemeset a hasznossal!" Remélhetően ezek után, boldog karácsonya volt minden résztvevőnek...

Köszönjük a HIT Gyülekezet Szeretetszolgálatának nagylelkű adományaikat és a Széchenyi Iskolának, hogy ismét helyet biztosított e nemes célnak.

Írta: Sándor Zoltán Attila igazgató