Cikkarchívum 2013.01.03.

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap iskolakarácsonya

Minden évben hagyományos esemény a Széchenyi iskolában, az iskolai diákkarácsony. A 450 fős diáksereg két részletben ünnepli a karácsonyt. Külön az alsós tagozat és külön a felső tagozat. A Jézus születésének történetét feldolgozó jelenettel elevenítik fel a karácsony misztériumát a kis színjátszók a gyerekek előtt. Ezután az iskola karácsonyfájára kerülnek az osztályok legjobbjainak neve díszítésként, a kis csengettyűkre írva. Közben okleveleket, díjakat adnak át az arra érdemeseknek. Karácsonyi énekekkel, közös énekléssel teszik felszabadítottabbá az iskola kötöttséget. Így készülnek a téli szünetre, s családi együttlétre a diákok, a pedagógusok irányításával.

Sándor Zoltán Attila Igazgató