Cikkarchívum 2013.02.12.

Siker a kerületi könyvtárhasználati vetélkedőn

Két hete zajlott le a Fogarasi Erzsébet kerületi könyvtárhasználati vetélkedő a Szervátiusz Jenő Általános Iskolában. A versenyen a kerületi iskolák 5-6. osztályos tanulói vettek részt. Az idei vetélkedőn „Budapest könyvtárai” volt a téma.

Az iskola könyvtárosa Kocsis Hedvig kerületi munkaközösség vezető  kolléganőnk igen színvonalas és összetett feladatsort állított össze a gyerekek számára.

A feladatok közt szerepelt többek közt kézikönyv használat, katalógus ismeret, dokumentumismeret (időszaki kiadványok, könyv). A gyerekeknek 90 perc állt a rendelkezésére az igen érdekes, és összetett feladatok megoldására.

Az értékelésnél sok dicséret hangzott el a versenyzők munkájáról. Minden tanuló  szinte maximálisan teljesítette a feladatok megoldását. A szoros végeredmény megmutatkozott a dobogós helyezésekben is, hiszen holtversenyben két tanuló végzett a harmadik helyen.

Iskolánk diákja, Szirt Ákos 6. b osztályos a nemes versengésben a 2. helyet szerezte meg.

SZIRT ÁKOS 6. b osztályos tanuló

Eredményéhez ezúton is szívből gratulálunk.

Írta: Oláh Balázsné Könyvtáros pedagógus