Cikkarchívum

Jubileumi estet tartott az Újhegy 2000 Alapítvány

Az Újhegye 200 Alapítvány 5. éve szervezi az a tavaszváró alapítványi estjét a Széchenyi István Általános Iskolában. A 300 meghívott vendég részvételével megszervezett esten megjelent Simon Gábor országgyűlési képviselő, Lakatos Béla, Kovács István kerületi képviselők, és Zsigmond László a kerületi Sportszövetségek elnöke, valamint Baloghné Stadler Irén és Nagy Ágota a közeli óvodák vezetői. Képviseltette magát a Szociális Foglalkoztató, Garamszegi Lászóval és munkatársaival, valamint a Penzió 17 Kft vezetői Süllős Gyuláné és Süllős Gyula és kedves családjai is.

Az estet Újváriné Német Rita az alapítvány kuratóriumának tagja nyitotta meg, majd a nyolcadikosok keringőjével kezdődött el a fergeteges hangulatú est. Kisebb jelentek szavalatok közé ékelve mutatkozott be a diáksport egyesület gúla- és akrobatika csapata. Hatalmas tapsvihar követte mindegyik előadott számot a vendégek részéről. A záró szám a kánkán is, többszöri visszatapsolást kapott a nézőktől. Ebbe a felforrósodott hangulatban, kellemes zene kísértében és finom falatok elfogyasztása közben folytatódott az est egészen hajnalig. Időnként nívós tombolatárgyak kisorsolásával emelték az amúgy is feldobott hangulatot, a szerencséjüket próbára tevők.

Az est másik kiemelkedő kulturális színfoltja volt az aulában szervezett kiállítás, melyben a iskola alkotó pedagógusai és volt tanítványai mutatták be az alkotásaikat. Szebbnél szebb festményekkel kápráztatták el, a képzőművészetet szerető, látogatókat. A jubileumi estről kellemes emlékekkel távozók megfogalmazták: - alig várják a következő alapítványi estet.

Sándor Zoltán igazgató