Emelt szintű oktatás

Emeltszintű testnevelés osztály

"A sport a játék alatt tanítja meg az embert rövid idő alatt a legfontosabb polgári erényekre: az összetartásra, az önfeláldozásra, az egyéni érdek teljes alárendelésére, a kitartásra, a tettrekészségre, a gyors elhatározásra, az önálló megítélésre, az abszolút tisztességre, és mindenekelőtt a "fair play", a nemes küzdelem szabályaira." Szent-Györgyi Albert

Olyan szülők gyermekeit várjuk ebbe az osztályba, akik velünk együtt szeretnék, hogy gyermekeiket a sport is érlelje, fejlessze nemessé, egészségessé testben és lélekben.

Mivel várjuk az első osztályosokat?
Sok sportszerrel, melyeket már az elsősök is használhatnak.
Tornateremmel, melyben az alsós osztályok sem vendégek.
Jól felszerelt sportudvarral.
Szakképzett testnevelőkkel, akik az életkori sajátosságoknak megfelelően oktatják a gyerekeket. Délutáni edzés lehetőségekkel.

Első osztályban- emeltszintű testnevelés osztályban- hetente 6 órán mozognak a gyerekek. 4 órán játékos formában fejlesztjük a mozgáskultúrájukat, viselkedésüket, kitartásukat, gyorsaságukat. Hetente 2 óra úszásoktatásban részesülnek a közeli uszodában. Nagyon népszerűek a görkorcsolya foglalkozások, ezeken az órákon fokozottan fejlődik a gyerekek figyelme, mozgáskoordinációja, bátorsága, ügyessége.

Olyan gyerekeket szeretnénk ezekbe az osztályokba felvenni, akiknek a mozgása átlagos, vagy az átlagnál ügyesebb, akik szívesen és sokat mozognak, bátorságuk, figyelmük jó, akik szeretnek versenyezni, s az iskolai diáksportba a második félévtől bekapcsolódnának, akiket a kerületi versenyeken indíthatnánk.

A DSE szakosztályai ahová járhatnak az alsósok: Labdarúgás Kosárlabdázás Lány torna Fiú torna- trampoolin Atlétika Kötélugrás Tollaslabda Sakk Iskola kóstolgató programjainkon szeretettel várjuk az érdeklődőket. Testnevelők: Marcsi néni, Gabi néni, Irénke néni